Ako zvládnuť kúpu nehnuteľnosti čo najjednoduchšie  a s čo najlepším výsledkom.

Nie je to až také ťažké, keď si dáte poradiť. Každý z nás je odborníkom na svoje povolanie a preto nie je dôvod „hrať“ sa na realitného a hypotekárneho experta. To naozaj nie je na mieste, keďže ide o desiatky a niekedy aj o stovky tisíc eur.

 Ako má celý proces kúpy nehnuteľnosti prebiehať?

Prvoradá by mala byť komplexná analýza finančných možností, na čo mám a na čo sa cítim. Často sa stáva, že klienti najskôr hľadajú nehnuteľnosť a potom idú rýchlo vybavovať NEJAKÚ hypotéku a pre krátkosť času sa zaviažu na desiatky rokov v nevýhodnej hypotéke. Prax jednoznačne ukazuje, že dobré nehnuteľnosti sa i v týchto časoch predávajú veľmi rýchlo. Je to často otázka niekoľko hodín, kedy má čas sa kupujúci rozhodnúť.

Na základe analýzy, ktorú vypracuje hypotekárny poradca, je čas začať hľadať tú správnu nehnuteľnosť.

Podľa tejto komplexnej analýzy trhu viete presne aké sú Vaše finančné možnosti, a potom nehrozí situácia, že by ste prišli o nehnuteľnosť, čo sa Vám páči alebo o rezervačný poplatok, ktorý ste uhradili v realitnej kancelárii a rovnako viete i Vy sami presvedčivo argumentovať predávajúcemu, že Vy ste bonitný klient na kúpu jeho nehnuteľnosti.

Potom prichádza čas podať žiadosť o hypotéku do banky, ktorú ste v spolupráci s hypotekárnym poradcom vybrali ako najvýhodnejšiu. Nie je to vždy len otázka úrokovej sadzby. Banky majú veľmi rozdielne nastavené svoje systémy a najčastejší rozdiel je v tom, akú výšku hypotéky je Vám tá či oná banka ochotná požičať a až potom prichádzajú na rad otázky ohľadom podmienok hypotéky.

Hypotekárny poradca dohliadne na celý proces schvaľovania Vašej žiadosti o hypotéku.

Ďalej Vám zabezpečí kvalifikované vysvetlenie podmienok hypotéky, podpis úverových zmlúv, čerpanie hypotéky a samozrejme aj komunikáciu s predávajúcim, prípadne realitnou kanceláriou (hlavne riešenie otázok súladu podmienok kúpnej zmluvy s úverovou zmluvou). V tejto fáze ide často o vážne právne otázky, s ktorými si mnohí klienti nevedia sami dať rady a je veľmi dôležité, aby boli pod dozorom profesionála. Nielen kvôli hladkému priebehu celého procesu, ale aby ste mohli eliminovať i prípadné rizika spojené s prevodom nehnuteľnosti.  Len pripomínam, že hypotekárny poradca za svoje služby nemôže žiadať žiadne peniaze od klienta.

Hypotéka je ako člen rodiny, žije s Vami veľa rokov.

Ak ste sa zverili profesionálovi, tak počas celej doby splácania hypotéky Vám zostáva po ruke poradca, na ktorého sa môžete vždy obrátiť. Myslím, že mnohí z nás už zistili, že fluktuácia bankových pracovníkov je obrovská, a pracovník ktorý s Vami podpisoval úverové zmluvy, sa často stratí nevedno kam. Hypotekárny poradca Vám zostáva, je to jeho profesia, isto Vás vždy bude vedieť nasmerovať správnym smerom, aby ste s cťou ustáli všetky otázky bankového sveta.

Hypotéke sa treba stále venovať, treba čítať všetku korešpondenciu, ktorá Vám z banky príde, aby ste nepremeškali dôležité termíny a nepripravili sa tak často o desiatky eur mesačne.

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom hypotekárnych úverov, prosím neváhajte, napíšte svoje otázky na vyššie uvedené telefónne číslo, alebo mailovú adresu.
Na všetky otázky odpovieme.

Realitná kancelária Považská Bystrica, RUCE Nové Bývanie Považská Bystrica, REALITNÉ ÚCEROVÉ CENTRUM Považská Bystrica.